Vishay/Dale CMF501K2700FKEA
CMF501K2700FKEA picture photo
Mfg. Part Number
CMF501K2700FKEA
Brief Description
RES 1.27K OHM 1/4W 1% AXIAL
Datasheet Download
CMF501K2700FKEA.pdf
Availability of CMF501K2700FKEA
QUANTITY
CMF501K2700FKEA Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF501K2700FKEA
Internal Part NumberEIS-CMF501K2700FKEA
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
SeriesCMF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)1.27k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.065" Dia x 0.150" L (1.65mm x 3.81mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF501K2700FKEA
Related LinksCMF501K, CMF501K2700FKEA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF501K2700FKEA Details Description
Related parts for CMF501K2700FKEA
FIXED IND 500UH 2A 260 MOHM TH datasheet.pdf
CONN HEADER .100 DUAL R/A 72POS datasheet.pdf
FAN AXIAL 171.5X50.8MM 24VDC datasheet.pdf
PLUG WATERTITE L14-30P 125/250V datasheet.pdf
RES 115K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 26K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
DIODE ZENER 19V 3W DO204AL datasheet.pdf
CONN HOOD TOP ENTRY SZ16B PG21 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS .100" datasheet.pdf