Vishay/Dale CMF501K6300BEEK
CMF501K6300BEEK picture photo
Mfg. Part Number
CMF501K6300BEEK
Brief Description
RES 1.63K OHM 1/4W 0.1% AXIAL
Datasheet Download
CMF501K6300BEEK.pdf
Availability of CMF501K6300BEEK
QUANTITY
CMF501K6300BEEK Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF501K6300BEEK
Internal Part NumberEIS-CMF501K6300BEEK
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package100
SeriesCMF
PackagingBulk
Resistance (Ohms)1.63k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.065" Dia x 0.150" L (1.65mm x 3.81mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF501K6300BEEK
Related LinksCMF501K, CMF501K6300BEEK Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF501K6300BEEK Details Description
Related parts for CMF501K6300BEEK
RECTIFIER BRIDGE 1.5A 50V WOG datasheet.pdf