Vishay/Dale CMF50200K00BEEK
CMF50200K00BEEK picture photo
Mfg. Part Number
CMF50200K00BEEK
Manufacturer
Product Category
Through Hole Resistors
Brief Description
RES 200K OHM 1/4W .1% AXIAL
Datasheet Download
CMF50200K00BEEK.pdf
Availability of CMF50200K00BEEK
QUANTITY
CMF50200K00BEEK Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF50200K00BEEK
Internal Part NumberEIS-CMF50200K00BEEK
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package100
Category Resistors
FamilyThrough Hole Resistors
SeriesCMF
PackagingBulk
Resistance (Ohms)200k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.065" Dia x 0.150" L (1.65mm x 3.81mm)
Height-
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF50200K00BEEK
Related LinksCMF5020, CMF50200K00BEEK Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF50200K00BEEK Details Description
Related parts for CMF50200K00BEEK
TERM BLK RAIL MNT PLUG-IN 10POS datasheet.pdf
IGBT 600V 40A 160W TO220AB datasheet.pdf
CARD EDGE 12POS DL .125X.25 BLK datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 80POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 5POS VERT 3.81MM datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
IC OSC VCXO 160MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X20MM R-TAB T766 datasheet.pdf
762 TB PLUGGABLE PLUG datasheet.pdf
LED ASSY RA 3MM datasheet.pdf
150UF 100V 12.5X44.5 85C AXI datasheet.pdf