Vishay/Dale CMF50200K00FKR6
CMF50200K00FKR6 picture photo
Mfg. Part Number
CMF50200K00FKR6
Brief Description
RES 200K OHM 1/4W 1% AXIAL
Datasheet Download
CMF50200K00FKR6.pdf
Availability of CMF50200K00FKR6
QUANTITY
CMF50200K00FKR6 Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF50200K00FKR6
Internal Part NumberEIS-CMF50200K00FKR6
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
SeriesCMF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)200k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.065" Dia x 0.150" L (1.65mm x 3.81mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF50200K00FKR6
Related LinksCMF5020, CMF50200K00FKR6 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF50200K00FKR6 Details Description
Related parts for CMF50200K00FKR6
CONN EDGECARD 30POS .100 EYELET datasheet.pdf
SENSOR 300PSI M12-1.5 6G .5-4.5V datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 100W datasheet.pdf
PREMO-FLEX LGT 305 TYPEA 36POS datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DP3T 0.4VA 20V datasheet.pdf
DGTL ISO RS422/RS485 16SOIC datasheet.pdf
INDUCT ARRAY 2 COIL 22UH SMD datasheet.pdf