Vishay/Dale CMF5020K000FKEA
CMF5020K000FKEA picture photo
Mfg. Part Number
CMF5020K000FKEA
Manufacturer
Product Category
Through Hole Resistors
Brief Description
RES 20K OHM 1/4W 1% AXIAL
Datasheet Download
CMF5020K000FKEA.pdf
Availability of CMF5020K000FKEA
QUANTITY
CMF5020K000FKEA Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF5020K000FKEA
Internal Part NumberEIS-CMF5020K000FKEA
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyThrough Hole Resistors
SeriesCMF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)20k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.065" Dia x 0.150" L (1.65mm x 3.81mm)
Height-
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF5020K000FKEA
Related LinksCMF5020, CMF5020K000FKEA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF5020K000FKEA Details Description
Related parts for CMF5020K000FKEA
IC DELAY LINE 7NS 14SOIC datasheet.pdf
CONN CARD EXTEND 216PS .050" SLD datasheet.pdf
IC DECODER/DEMUX 3-8 16-SOEIAJ datasheet.pdf
SEALING FRAME BLACK datasheet.pdf
CAP FILM 0.068UF 5% 50VDC RADIAL datasheet.pdf
OPTICAL ENCODER datasheet.pdf
M.2 CARD EDGE 67 POS datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 40V 30MA MICROMLF datasheet.pdf
K-7E - OE/5 0-D02/M23 FK datasheet.pdf
LED XLAMP 2700K WHITE 9V SMD datasheet.pdf
CONN 2POS 1.5MM CRIMP datasheet.pdf