Vishay/Dale CMF5028R700FHEK
CMF5028R700FHEK picture photo
Mfg. Part Number
CMF5028R700FHEK
Brief Description
RES 28.7 OHM 1/4W 1% AXIAL
Datasheet Download
CMF5028R700FHEK.pdf
Availability of CMF5028R700FHEK
QUANTITY
CMF5028R700FHEK Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF5028R700FHEK
Internal Part NumberEIS-CMF5028R700FHEK
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package100
SeriesCMF
PackagingBulk
Resistance (Ohms)28.7
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.065" Dia x 0.150" L (1.65mm x 3.81mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF5028R700FHEK
Related LinksCMF5028, CMF5028R700FHEK Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF5028R700FHEK Details Description
Related parts for CMF5028R700FHEK
SWITCH PUSH SPST-NO 0.05A 24V datasheet.pdf
RES 56M OHM 1W 5% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 590 OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
RES 2.21M OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
SPECIAL TRIM 4 36X72 AND 2 30X66 datasheet.pdf
DGTL ISO 5KV 3CH GEN PURP 16SOIC datasheet.pdf
IC OSC VCXO DUAL FREQ 6-CLCC datasheet.pdf
IC OSC VCXO 100MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 17 Circuit 0.563" (14.30mm) datasheet.pdf