Vishay/Dale CMF5032R000DHBF
CMF5032R000DHBF picture photo
Mfg. Part Number
CMF5032R000DHBF
Brief Description
RES 32 OHM 1/4W .5% AXIAL
Datasheet Download
CMF5032R000DHBF.pdf
Availability of CMF5032R000DHBF
QUANTITY
CMF5032R000DHBF Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF5032R000DHBF
Internal Part NumberEIS-CMF5032R000DHBF
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package100
SeriesCMF
PackagingBulk
Resistance (Ohms)32
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.065" Dia x 0.150" L (1.65mm x 3.81mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF5032R000DHBF
Related LinksCMF5032, CMF5032R000DHBF Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF5032R000DHBF Details Description
Related parts for CMF5032R000DHBF
RES SMD 4.7 OHM 5% 1W J BEND datasheet.pdf
CONN HEADER .100 DUAL STR 32POS datasheet.pdf
CAP TANT 4.7UF 20V 20% 1210 datasheet.pdf
CONN RCPT 43POS JAM NUT W/PINS datasheet.pdf
LINKING CABLE FEMALE-FLYING LEAD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 50W datasheet.pdf
CONN RCPT 18POS FLANGE W/PINS datasheet.pdf
CAP CER 12PF 200V NP0 0603 datasheet.pdf