Vishay/Dale CMF503K2000BEEK
CMF503K2000BEEK picture photo
Mfg. Part Number
CMF503K2000BEEK
Manufacturer
Product Category
Through Hole Resistors
Brief Description
RES 3.2K OHM 1/4W .1% AXIAL
Datasheet Download
CMF503K2000BEEK.pdf
Availability of CMF503K2000BEEK
QUANTITY
CMF503K2000BEEK Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF503K2000BEEK
Internal Part NumberEIS-CMF503K2000BEEK
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package100
Category Resistors
FamilyThrough Hole Resistors
SeriesCMF
PackagingBulk
Resistance (Ohms)3.2k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.065" Dia x 0.150" L (1.65mm x 3.81mm)
Height-
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF503K2000BEEK
Related LinksCMF503K, CMF503K2000BEEK Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF503K2000BEEK Details Description
Related parts for CMF503K2000BEEK
CONN EDGECARD 24POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CAP CER 180PF 300V 1111 datasheet.pdf
SW SNPACT MIN SPST NO PCB PIN datasheet.pdf
MOD PWR INLET COMPACT FILTER 4A datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 19POS R/A 5MM datasheet.pdf
RES 240K OHM 1/10W .5% AXIAL datasheet.pdf
RES 32.2 OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
FIXED IND 6.8UH 118MA 3.2 OHM datasheet.pdf