Vishay/Dale CMF503K9200FHEB
CMF503K9200FHEB picture photo
Mfg. Part Number
CMF503K9200FHEB
Brief Description
RES 3.92K OHM 1/4W 1% AXIAL
Datasheet Download
CMF503K9200FHEB.pdf
Availability of CMF503K9200FHEB
QUANTITY
CMF503K9200FHEB Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF503K9200FHEB
Internal Part NumberEIS-CMF503K9200FHEB
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)3.92k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.065" Dia x 0.150" L (1.65mm x 3.81mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF503K9200FHEB
Related LinksCMF503K, CMF503K9200FHEB Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF503K9200FHEB Details Description
Related parts for CMF503K9200FHEB
FIXED IND 120UH 135MA 8.16 OHM datasheet.pdf
TERM BLOCK PCB 3POS 3.5MM GREEN datasheet.pdf
RES 143 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
FAN AXIAL 119X38.4MM 48VDC WIRE datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 55POS PIN datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE 4PDT 5A 120V datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 9 Position Free Hanging (In-Line) IDC, Ribbon Cable datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X10MM XCUT T766 datasheet.pdf
CIR BRKR THRM datasheet.pdf
IVDR SATA C ASSY datasheet.pdf
CAP FILM 68NF 20% 310VAC AXIAL datasheet.pdf