Vishay/Dale CMF5047K500FKEB
CMF5047K500FKEB picture photo
Mfg. Part Number
CMF5047K500FKEB
Brief Description
RES 47.5K OHM 1/4W 1% AXIAL
Datasheet Download
CMF5047K500FKEB.pdf
Availability of CMF5047K500FKEB
QUANTITY
CMF5047K500FKEB Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF5047K500FKEB
Internal Part NumberEIS-CMF5047K500FKEB
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
SeriesCMF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)47.5k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.065" Dia x 0.150" L (1.65mm x 3.81mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF5047K500FKEB
Related LinksCMF5047, CMF5047K500FKEB Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF5047K500FKEB Details Description
Related parts for CMF5047K500FKEB
IC REG LDO 1.5V 1.5A DDPAK datasheet.pdf
BRD SPT SNAP LOCK SCREW MNT 1" datasheet.pdf
CAP CER 680PF 10V X7R 0603 datasheet.pdf
TRANS PREBIAS NPN 125MW SSMINI3 datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 1 Circuit datasheet.pdf
FIXED IND 180NH 50MA 8.5 OHM SMD datasheet.pdf
CYLINDER datasheet.pdf
DIODE MODULE 100V 120A D-67 datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X25MM L-TAB T766 datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 10 Circuit 0.394" (10.00mm) datasheet.pdf