Vishay/Dale CMF5048R700FHEK
CMF5048R700FHEK picture photo
Mfg. Part Number
CMF5048R700FHEK
Brief Description
RES 48.7 OHM 1/4W 1% AXIAL
Datasheet Download
CMF5048R700FHEK.pdf
Availability of CMF5048R700FHEK
QUANTITY
CMF5048R700FHEK Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF5048R700FHEK
Internal Part NumberEIS-CMF5048R700FHEK
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package100
SeriesCMF
PackagingBulk
Resistance (Ohms)48.7
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.065" Dia x 0.150" L (1.65mm x 3.81mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF5048R700FHEK
Related LinksCMF5048, CMF5048R700FHEK Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF5048R700FHEK Details Description
Related parts for CMF5048R700FHEK
IC DVR/RCVR 5V RS232 DUAL 16SOIC datasheet.pdf
RELAY OPTOMOS 120MA DP-NO 8-SMD datasheet.pdf
CAP ALUM 3900UF 25V RADIAL datasheet.pdf
IC CLOCK DRIVER 1.8V LP 52-BGA datasheet.pdf
RES SMD 5.9 OHM 1/2W 1206 WIDE datasheet.pdf
CONN DIN 6POS FEMALE CBL MNT datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE 4PDT 3A 12V datasheet.pdf
CAP TANT 15UF 25V 10% 2812 datasheet.pdf
TOOL CRIMP HAND FOR APD 19-51WAY datasheet.pdf
SENSOR PRES 100PSI GAUG 3.3V DIP datasheet.pdf
PCB CONN CARRIER 2.54MM datasheet.pdf