Vishay/Dale CMF504K2200FKEB
CMF504K2200FKEB picture photo
Mfg. Part Number
CMF504K2200FKEB
Brief Description
RES 4.22K OHM 1/4W 1% AXIAL
Datasheet Download
CMF504K2200FKEB.pdf
Availability of CMF504K2200FKEB
QUANTITY
CMF504K2200FKEB Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF504K2200FKEB
Internal Part NumberEIS-CMF504K2200FKEB
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)4.22k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.065" Dia x 0.150" L (1.65mm x 3.81mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF504K2200FKEB
Related LinksCMF504K, CMF504K2200FKEB Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF504K2200FKEB Details Description
Related parts for CMF504K2200FKEB
CONN PIN 20-24 AWG CRIMP datasheet.pdf
LED GREEN/YLW CLEAR 1208 R/A SMD datasheet.pdf
RES 22K OHM 2% 1/8W AXIAL datasheet.pdf
RES 1.82K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 1.5K OHM 1W 2% AXIAL datasheet.pdf
POT 5K OHM .25W datasheet.pdf
CONN IDC HEADER 0.100 30 POS datasheet.pdf
HAR-BUS HM MEL. TYP A, AFS 2, TU datasheet.pdf
TFLEX 215T V0 DC1 18" X 18" datasheet.pdf
PREMO-FLEX 1.25 JMPR LGT 305 TYP datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 15V 400W datasheet.pdf
CAP CER 75PF 100V NP0 0805 datasheet.pdf