Vishay/Dale CMF50604K00FHBF
CMF50604K00FHBF picture photo
Mfg. Part Number
CMF50604K00FHBF
Brief Description
RES 604K OHM 1/4W 1% AXIAL
Datasheet Download
CMF50604K00FHBF.pdf
Availability of CMF50604K00FHBF
QUANTITY
CMF50604K00FHBF Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF50604K00FHBF
Internal Part NumberEIS-CMF50604K00FHBF
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package100
SeriesCMF
PackagingBulk
Resistance (Ohms)604k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.065" Dia x 0.150" L (1.65mm x 3.81mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF50604K00FHBF
Related LinksCMF5060, CMF50604K00FHBF Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF50604K00FHBF Details Description
Related parts for CMF50604K00FHBF
VARISTOR 459V 40KA SQUARE datasheet.pdf
RES ARRAY 4 RES 270K OHM 0502 datasheet.pdf
RES SMD 0.1 OHM 5% 3W Z BEND datasheet.pdf
IC SWITCH SPST SOT23-5 datasheet.pdf
IC MPU/RESET CIRC 4.63V 6-UDFN datasheet.pdf
IC SAM MIFARE AV2 32HVQFN datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X30MM L-TAB datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X30MM R-TAB datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 18POS WALL MNT SKT datasheet.pdf