Vishay/Dale CMF5060K400FKEB
CMF5060K400FKEB picture photo
Mfg. Part Number
CMF5060K400FKEB
Brief Description
RES 60.4K OHM 1/4W 1% AXIAL
Datasheet Download
CMF5060K400FKEB.pdf
Availability of CMF5060K400FKEB
QUANTITY
CMF5060K400FKEB Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF5060K400FKEB
Internal Part NumberEIS-CMF5060K400FKEB
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
SeriesCMF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)60.4k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.065" Dia x 0.150" L (1.65mm x 3.81mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF5060K400FKEB
Related LinksCMF5060, CMF5060K400FKEB Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF5060K400FKEB Details Description
Related parts for CMF5060K400FKEB
IC SDRAM 512MBIT 133MHZ 86TSOP datasheet.pdf
IC HALL EFFECT SENSOR 10UMAX datasheet.pdf
CON TERMINAL BLOCK SPRING CLAMP datasheet.pdf
RES 100 OHM 10W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CORD 3 POS MALE, RA 2M 22 AWG datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 6A 120V datasheet.pdf
A5 DRIVE SINGLE OR 3 PHASE datasheet.pdf
WASHER SHOULDER M3.5 NYLON datasheet.pdf
Connector Socket 24 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 7 Circuit 0.325" (8.26mm) datasheet.pdf
CONN FPC BOTTOM 51POS 0.30MM R/A datasheet.pdf
FIXED IND 39UH 1.75A 250 MOHM TH datasheet.pdf