Vishay/Dale CMF5080K600FKEA
CMF5080K600FKEA picture photo
Mfg. Part Number
CMF5080K600FKEA
Brief Description
RES 80.6K OHM 1/4W 1% AXIAL
Datasheet Download
CMF5080K600FKEA.pdf
Availability of CMF5080K600FKEA
QUANTITY
CMF5080K600FKEA Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF5080K600FKEA
Internal Part NumberEIS-CMF5080K600FKEA
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
SeriesCMF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)80.6k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.065" Dia x 0.150" L (1.65mm x 3.81mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF5080K600FKEA
Related LinksCMF5080, CMF5080K600FKEA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF5080K600FKEA Details Description
Related parts for CMF5080K600FKEA
CAP CER 680PF 200V X7R RADIAL datasheet.pdf
IC REG LDO 4.3V 0.15A SNT6A datasheet.pdf
IC VREF SERIES 2.048V SOT23-5 datasheet.pdf
EUROCARD TYPE B datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 25W datasheet.pdf
RES 976K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
DIODE ZENER 51V 2W DO204AL datasheet.pdf
MOD IR RCVR 30KHZ TOP VIEW datasheet.pdf
250 TB SOCKET RA datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf