Vishay/Dale CMF5085R600FHEK
CMF5085R600FHEK picture photo
Mfg. Part Number
CMF5085R600FHEK
Brief Description
RES 85.6 OHM 1/4W 1% AXIAL
Datasheet Download
CMF5085R600FHEK.pdf
Availability of CMF5085R600FHEK
QUANTITY
CMF5085R600FHEK Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF5085R600FHEK
Internal Part NumberEIS-CMF5085R600FHEK
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package100
SeriesCMF
PackagingBulk
Resistance (Ohms)85.6
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.065" Dia x 0.150" L (1.65mm x 3.81mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF5085R600FHEK
Related LinksCMF5085, CMF5085R600FHEK Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF5085R600FHEK Details Description
Related parts for CMF5085R600FHEK
SWITCH TOGGLE SPDT 7.5A 125V datasheet.pdf
FIXED IND 4.7NH 500MA 150 MOHM datasheet.pdf
CONN EDGECARD 38POS .100 EXTEND datasheet.pdf
CAP CER 39PF 1.5KV NP0 1210 datasheet.pdf
TVS DIODE 33.3VWM DO204AL datasheet.pdf
SWITCH 1NC 1NO SPDT SNAP 120V datasheet.pdf
SLD 5.08V/4/90 3.2 GN datasheet.pdf
11CKT 5.08MM WAFER ASSY 528111A datasheet.pdf
CONN EDGECARD .050" 60POS SMD datasheet.pdf