Vishay/Dale CMF508K3200BEBF
CMF508K3200BEBF picture photo
Mfg. Part Number
CMF508K3200BEBF
Brief Description
RES 8.32K OHM 1/4W 0.1% AXIAL
Datasheet Download
CMF508K3200BEBF.pdf
Availability of CMF508K3200BEBF
QUANTITY
CMF508K3200BEBF Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF508K3200BEBF
Internal Part NumberEIS-CMF508K3200BEBF
Standard Package100
SeriesCMF
PackagingBulk
Resistance (Ohms)8.32k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.065" Dia x 0.150" L (1.65mm x 3.81mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF508K3200BEBF
Related LinksCMF508K, CMF508K3200BEBF Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF508K3200BEBF Details Description
Related parts for CMF508K3200BEBF
CARD GUIDE NARROW NAT 4" datasheet.pdf
RES SMD 6.2 OHM 5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
IC OCTAL D TRANSP LATCH 20SOIC datasheet.pdf
CONN PLUG 55POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
OPTOISO 1.5KV TRI-STATE 8DIP datasheet.pdf
RES 49.9 OHM 1/2W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
TVS DIODE 5VWM 12.5VC LLP756L datasheet.pdf
WELD CABLE 4AWG 600V ORANGE datasheet.pdf
FIBER OPTIC TXRX SFP LC datasheet.pdf
KJB 6C 6#22D PIN RECP datasheet.pdf
DIODE ZENER 12V 500MW SOD80 datasheet.pdf
CONN RCPT 2POS PNL MNT PIN datasheet.pdf