Vishay/Dale CMF50931R00BHBF
CMF50931R00BHBF picture photo
Mfg. Part Number
CMF50931R00BHBF
Brief Description
RES 931 OHM 1/4W .1% AXIAL
Datasheet Download
CMF50931R00BHBF.pdf
Availability of CMF50931R00BHBF
QUANTITY
CMF50931R00BHBF Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF50931R00BHBF
Internal Part NumberEIS-CMF50931R00BHBF
Standard Package100
SeriesCMF
PackagingBulk
Resistance (Ohms)931
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.065" Dia x 0.150" L (1.65mm x 3.81mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF50931R00BHBF
Related LinksCMF5093, CMF50931R00BHBF Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF50931R00BHBF Details Description
Related parts for CMF50931R00BHBF
IC EEPROM 256KBIT 200NS 28DIP datasheet.pdf
CONN PLUG 56POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
85 SIZE HYBRID 1.8 DEG/STEP datasheet.pdf
MACHINE SCREW PAN SLOTTED 4-40 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 75W datasheet.pdf
TVS DIODE 170VWM 275VC P600 datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 5A 120V datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 100V 16A DO203AA datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON DPDT 5A 125V datasheet.pdf