Vishay/Dale CMF50931R00FHEB
CMF50931R00FHEB picture photo
Mfg. Part Number
CMF50931R00FHEB
Brief Description
RES 931 OHM 1/4W 1% AXIAL
Datasheet Download
CMF50931R00FHEB.pdf
Availability of CMF50931R00FHEB
QUANTITY
CMF50931R00FHEB Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF50931R00FHEB
Internal Part NumberEIS-CMF50931R00FHEB
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
SeriesCMF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)931
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.065" Dia x 0.150" L (1.65mm x 3.81mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF50931R00FHEB
Related LinksCMF5093, CMF50931R00FHEB Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF50931R00FHEB Details Description
Related parts for CMF50931R00FHEB
IC DRIVER HIGH SIDE D2PAK datasheet.pdf
CONN HEADER 32POS 2MM VERT SMD datasheet.pdf
RES SMD 2.49K OHM 0.5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
SENS PROX M18 8MM PNP-NO SHIELD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 95V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 75W datasheet.pdf
RES 2.61 OHM 1W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 3.16M OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
Connector Socket 17 Position 0.050" (1.27mm) Gold Surface Mount, Right Angle datasheet.pdf
CONN PLUG 5POS IN-LINE SLDR datasheet.pdf
IGBT 1200V 600A 1950W PKG WB datasheet.pdf
DIODE MODULE 35V 300A 3T0WER datasheet.pdf