Vishay/Dale CMF55100K00BHBF
CMF55100K00BHBF picture photo
Mfg. Part Number
CMF55100K00BHBF
Brief Description
RES 100K OHM 1/2W .1% AXIAL
Datasheet Download
CMF55100K00BHBF.pdf
Availability of CMF55100K00BHBF
QUANTITY
CMF55100K00BHBF Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF55100K00BHBF
Internal Part NumberEIS-CMF55100K00BHBF
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package100
SeriesCMF
PackagingBulk
Resistance (Ohms)100k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF55100K00BHBF
Related LinksCMF5510, CMF55100K00BHBF Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF55100K00BHBF Details Description
Related parts for CMF55100K00BHBF
IC TXRX RS485 20MBPS 10-DFN datasheet.pdf
CONN EDGECARD 14POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 75W datasheet.pdf
RES 215K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP FILM 30UF 5% 450VDC RADIAL datasheet.pdf
Connector Receptacle 80 Position 0.050" (1.27mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 17 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
CAP CER 7.9PF 100V NP0 0201 datasheet.pdf
LED ASSY RA 2X3MM 4X1 R/G/G/G DF datasheet.pdf
EVAL KIT FOR ACT8893 datasheet.pdf
CAP CER 100PF 250V NP0 0805 datasheet.pdf