Vishay/Dale CMF55104K00BEBF
CMF55104K00BEBF picture photo
Mfg. Part Number
CMF55104K00BEBF
Brief Description
RES 104K OHM 1/2W .1% AXIAL
Datasheet Download
CMF55104K00BEBF.pdf
Availability of CMF55104K00BEBF
QUANTITY
CMF55104K00BEBF Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF55104K00BEBF
Internal Part NumberEIS-CMF55104K00BEBF
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package100
SeriesCMF
PackagingBulk
Resistance (Ohms)104k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF55104K00BEBF
Related LinksCMF5510, CMF55104K00BEBF Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF55104K00BEBF Details Description
Related parts for CMF55104K00BEBF
IDC CABLE - MKR24K/MC24G/MPD24K datasheet.pdf
IDC CABLE - MKC60K/MC60F/MPK60K datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE SPST 10A 24V datasheet.pdf
IC REG CTRLR BST PWM SOT23-5 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 25W datasheet.pdf
CONN RCPT 24POS FLANGE W/PINS datasheet.pdf
CONN BUTT SPLICE 6AWG BLUE datasheet.pdf
RES SMD 953K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN HDR 60POS 0.100 T/H datasheet.pdf
CABLE 5POS datasheet.pdf