Vishay/Dale CMF55126K00BHBF
CMF55126K00BHBF picture photo
Mfg. Part Number
CMF55126K00BHBF
Brief Description
RES 126K OHM 1/2W .1% AXIAL
Datasheet Download
CMF55126K00BHBF.pdf
Availability of CMF55126K00BHBF
QUANTITY
CMF55126K00BHBF Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF55126K00BHBF
Internal Part NumberEIS-CMF55126K00BHBF
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package100
SeriesCMF
PackagingBulk
Resistance (Ohms)126k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF55126K00BHBF
Related LinksCMF5512, CMF55126K00BHBF Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF55126K00BHBF Details Description
Related parts for CMF55126K00BHBF
IC POWER SUPPLY MULT-OUT 44-HSOP datasheet.pdf
SWITCH ROCKER 3PDT 0.4VA 28V datasheet.pdf
Connector Quick Connect Receptacle 16-22 AWG 0.110" (2.79mm) Crimp datasheet.pdf
RES 0.12 OHM 3W 1% AXIAL datasheet.pdf
CABLE TERMINATION datasheet.pdf
1090-HZ W/25' #14-3 & 1447 datasheet.pdf
CONN HEADER STRT datasheet.pdf
BOX ALUM UNPAINTED 6.89"LX3.15"W datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 15 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
HU SOLID 18AWG BLUE 5000' datasheet.pdf
CAP CER 240PF 50V NP0 0603 datasheet.pdf
CAP FILM 0.024UF 5% 1000VDC AXIA datasheet.pdf