Vishay/Dale CMF5513K000FLEK
CMF5513K000FLEK picture photo
Mfg. Part Number
CMF5513K000FLEK
Brief Description
RES 13K OHM 1/2W 1% AXIAL
Datasheet Download
CMF5513K000FLEK.pdf
Availability of CMF5513K000FLEK
QUANTITY
CMF5513K000FLEK Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF5513K000FLEK
Internal Part NumberEIS-CMF5513K000FLEK
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package100
SeriesCMF
PackagingBulk
Resistance (Ohms)13k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±150ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF5513K000FLEK
Related LinksCMF5513, CMF5513K000FLEK Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF5513K000FLEK Details Description
Related parts for CMF5513K000FLEK
CABLE ASSY R/A 0.7MM 6' 24 AWG datasheet.pdf
IC SRAM 2MBIT 15NS 208CABGA datasheet.pdf
CONV DC/DC 30W 18-75VIN 3.3VOUT datasheet.pdf
RES SMD 6.49K OHM 1% 1W 2010 datasheet.pdf
RES SMD 332 OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 55POS PIN datasheet.pdf
CAP CER 5PF 50V NP0 0603 datasheet.pdf
CONN HEADER 22POS 3.81MM VERT GN datasheet.pdf