Vishay/Dale CMF5513K700DHEK
CMF5513K700DHEK picture photo
Mfg. Part Number
CMF5513K700DHEK
Brief Description
RES 13.7K OHM 1/2W 0.5% AXIAL
Datasheet Download
CMF5513K700DHEK.pdf
Availability of CMF5513K700DHEK
QUANTITY
CMF5513K700DHEK Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF5513K700DHEK
Internal Part NumberEIS-CMF5513K700DHEK
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package100
SeriesCMF
PackagingBulk
Resistance (Ohms)13.7k
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF5513K700DHEK
Related LinksCMF5513, CMF5513K700DHEK Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF5513K700DHEK Details Description
Related parts for CMF5513K700DHEK
IC OPAMP CFA 10MHZ 8SO datasheet.pdf
POLYSWITCH PTC RESET 1.1A T/R datasheet.pdf
FIXED IND 4.3NH 610MA 160 MOHM datasheet.pdf
TRANS NPN 140V 10A TO-3P datasheet.pdf
RES SMD 75K OHM 5% 1W 2512 datasheet.pdf
INDICATOR NEON GREEN PANEL MNT datasheet.pdf
CONN HDR 40POS 0.100 T/H R/A datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 400W datasheet.pdf
TERM BLOCK datasheet.pdf
305FXE-N-SC-80 (N-VIEW) datasheet.pdf
CAP CER 4.3PF 25V NP0 0603 datasheet.pdf