Vishay/Dale CMF5513K700FNBF
CMF5513K700FNBF picture photo
Mfg. Part Number
CMF5513K700FNBF
Brief Description
RES 13.7K OHM 1/2W 1% AXIAL
Datasheet Download
CMF5513K700FNBF.pdf
Availability of CMF5513K700FNBF
QUANTITY
CMF5513K700FNBF Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF5513K700FNBF
Internal Part NumberEIS-CMF5513K700FNBF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package100
SeriesCMF
PackagingBulk
Resistance (Ohms)13.7k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF5513K700FNBF
Related LinksCMF5513, CMF5513K700FNBF Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF5513K700FNBF Details Description
Related parts for CMF5513K700FNBF
SWITCH PUSH SPST-NC 10A 110V datasheet.pdf
FIXED IND 820UH 152MA 13 OHM SMD datasheet.pdf
IC COMP 1.6V SNGL O-D 8SOIC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 50POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
FIXED IND 880NH 6A 18 MOHM SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 100W datasheet.pdf
RES 21 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf