Vishay/Dale CMF5514K300BEEB70
CMF5514K300BEEB70 picture photo
Mfg. Part Number
CMF5514K300BEEB70
Brief Description
RES 14.3K OHM 1/2W 0.1% AXIAL
Datasheet Download
CMF5514K300BEEB70.pdf
Availability of CMF5514K300BEEB70
QUANTITY
CMF5514K300BEEB70 Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF5514K300BEEB70
Internal Part NumberEIS-CMF5514K300BEEB70
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
SeriesCMF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)14.3k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
Height-
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF5514K300BEEB70
Related LinksCMF5514K, CMF5514K300BEEB70 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF5514K300BEEB70 Details Description
Related parts for CMF5514K300BEEB70
FIXED IND 15UH 950MA 250 MOHM datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 5V +/-12V 30W datasheet.pdf
CAP CER 47PF 100V NP0 0603 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 200W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 100W datasheet.pdf
IC DISPLAY DRIVER datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 8KB FLASH 48UQFB datasheet.pdf
CAP CER 620PF 25V NP0 0805 datasheet.pdf
M12X1 STRT PLG 5P PIGTAIL 1.5M A datasheet.pdf
OSC XO 16.000MHZ HCMOS TTL SMD datasheet.pdf