Vishay/Dale CMF5514K500FKEB
CMF5514K500FKEB picture photo
Mfg. Part Number
CMF5514K500FKEB
Brief Description
RES 14.5K OHM 1/2W 1% AXIAL
Datasheet Download
CMF5514K500FKEB.pdf
Availability of CMF5514K500FKEB
QUANTITY
CMF5514K500FKEB Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF5514K500FKEB
Internal Part NumberEIS-CMF5514K500FKEB
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
SeriesCMF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)14.5k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
Height-
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF5514K500FKEB
Related LinksCMF5514, CMF5514K500FKEB Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF5514K500FKEB Details Description
Related parts for CMF5514K500FKEB
IC REG LDO 5V 0.1A TSOT23-5 datasheet.pdf
CONV DC/DC OPEN FRM 12V OUT 30W datasheet.pdf
CONN TERM BLOCK 6.35MM 8POS PCB datasheet.pdf
IC VREF SHUNT 2.5V TO92-3 datasheet.pdf
PTC RESETTABLE 6V 0.50A SMD 0603 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 25W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 50W datasheet.pdf
IC OSC VCXO 212MHZ 6-CLCC datasheet.pdf