Vishay/Dale CMF5514K900BHEB
CMF5514K900BHEB picture photo
Mfg. Part Number
CMF5514K900BHEB
Brief Description
RES 14.9K OHM 1/2W 0.1% AXIAL
Datasheet Download
CMF5514K900BHEB.pdf
Availability of CMF5514K900BHEB
QUANTITY
CMF5514K900BHEB Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF5514K900BHEB
Internal Part NumberEIS-CMF5514K900BHEB
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
SeriesCMF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)14.9k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
Height-
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF5514K900BHEB
Related LinksCMF5514, CMF5514K900BHEB Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF5514K900BHEB Details Description
Related parts for CMF5514K900BHEB
CONN CARDEDGE 12POS .100 X .140 datasheet.pdf
IC OPAMP GP 3MHZ RRO 14SOIC datasheet.pdf
IC REG BUCK ADJ 3A 16TSSOP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 10POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CAP CER 270PF 25V X7R 0603 datasheet.pdf
TVS DIODE 16VWM 26VC SMD datasheet.pdf
RES 2.55K OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf