Vishay/Dale CMF5514R000DHEA
CMF5514R000DHEA picture photo
Mfg. Part Number
CMF5514R000DHEA
Brief Description
RES 14 OHM 1/2W 0.5% AXIAL
Datasheet Download
CMF5514R000DHEA.pdf
Availability of CMF5514R000DHEA
QUANTITY
CMF5514R000DHEA Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF5514R000DHEA
Internal Part NumberEIS-CMF5514R000DHEA
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
SeriesCMF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)14
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF5514R000DHEA
Related LinksCMF5514, CMF5514R000DHEA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF5514R000DHEA Details Description
Related parts for CMF5514R000DHEA
RELAY GEN PURPOSE SPDT 50MA 24V datasheet.pdf
DIODE MODULE 1.4KV 80A ADD-A-PAK datasheet.pdf
CAP POLYMER 68UF 20% 25V T/H datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 600V 15A TO263-2 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CAP TANT 47UF 25V 20% RADIAL datasheet.pdf
RES SMD 15.8K OHM 1% 1/3W 0805 datasheet.pdf
DIODE RF PIN 50V 50MA SOD323 datasheet.pdf
TEST POINT JACK INSL BLACK datasheet.pdf
Connector Socket 70 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole, Right Angle datasheet.pdf
CONN HDR 7POS 5MM datasheet.pdf
RES ARRAY 7 RES 39 OHM 14SOIC datasheet.pdf