Vishay/Dale CMF5515K800FHEB70
CMF5515K800FHEB70 picture photo
Mfg. Part Number
CMF5515K800FHEB70
Brief Description
RES 15.8K OHM 1/2W 1% AXIAL
Datasheet Download
CMF5515K800FHEB70.pdf
Availability of CMF5515K800FHEB70
QUANTITY
CMF5515K800FHEB70 Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF5515K800FHEB70
Internal Part NumberEIS-CMF5515K800FHEB70
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
SeriesCMF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)15.8k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF5515K800FHEB70
Related LinksCMF5515K, CMF5515K800FHEB70 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF5515K800FHEB70 Details Description
Related parts for CMF5515K800FHEB70
FIXED IND 82UH 1A 250 MOHM SMD datasheet.pdf
IC REG LDO -8V 0.5A DPAK datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 100W datasheet.pdf
RES 291 OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 909 OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
IGBT 1200V 70A 577W TO247 datasheet.pdf
DUAL CLAMP TIE 150 LB 13"L BLK datasheet.pdf
CONN EDGECARD 40POS .100" datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X20MM L-TAB T412 datasheet.pdf
CONN RCPT 32POS WALL MNT PINS datasheet.pdf
CONN M8 FML 5POS TO MALE 5POS datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 23POS PIN datasheet.pdf