Vishay/Dale CMF5515M000FHEK
CMF5515M000FHEK picture photo
Mfg. Part Number
CMF5515M000FHEK
Brief Description
RES 15M OHM 1/2W 1% AXIAL
Datasheet Download
CMF5515M000FHEK.pdf
Availability of CMF5515M000FHEK
QUANTITY
CMF5515M000FHEK Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF5515M000FHEK
Internal Part NumberEIS-CMF5515M000FHEK
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package100
SeriesCMF
PackagingBulk
Resistance (Ohms)15M
Tolerance±1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF5515M000FHEK
Related LinksCMF5515, CMF5515M000FHEK Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF5515M000FHEK Details Description
Related parts for CMF5515M000FHEK
FIXED IND 22NH 240MA 430 MOHM datasheet.pdf
RES SMD 68 OHM 0.25% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS .100 DIP SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS .156 EXTEND datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 25W datasheet.pdf
DDR3 2GB SODIMM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 150W datasheet.pdf
OSC CMEMS 26.000MHZ LVCMOS SMD datasheet.pdf
HEATSINK 54X54X10MM XCUT datasheet.pdf
CAP CER 91PF 500V NP0 1111 datasheet.pdf