Vishay/Dale CMF5515R000FKEK
CMF5515R000FKEK picture photo
Mfg. Part Number
CMF5515R000FKEK
Brief Description
RES 15 OHM 1/2W 1% AXIAL
Datasheet Download
CMF5515R000FKEK.pdf
Availability of CMF5515R000FKEK
QUANTITY
CMF5515R000FKEK Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF5515R000FKEK
Internal Part NumberEIS-CMF5515R000FKEK
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package100
SeriesCMF
PackagingBulk
Resistance (Ohms)15
Tolerance±1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF5515R000FKEK
Related LinksCMF5515, CMF5515R000FKEK Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF5515R000FKEK Details Description
Related parts for CMF5515R000FKEK
CAP 1.5F -20% +80% 5.5V T/H datasheet.pdf
CONN HEADER 25POS 1.25MM R/A SMD datasheet.pdf
IC CLK ZDB 9OUT 220MHZ 16SOIC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS .156 EYELET datasheet.pdf
CONN EDGECARD 22POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CONN RCPT CPC 28POS STD SERIES 2 datasheet.pdf
CONN RCPT 16POS WALL MNT W/SCKT datasheet.pdf
CONN HEADER 34POS T/H datasheet.pdf
RES 1.02K OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 34.8K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DP3T 0.4VA 20V datasheet.pdf