ST STGIPS15C60
STGIPS15C60 picture photo
Mfg. Part Number
STGIPS15C60
Manufacturer
Product Category
Power Drivers - Modules
Brief Description
MOD IGBT SLLIMM 15A 600V 25SDIP
Datasheet Download
STGIPS15C60.pdf
Availability of STGIPS15C60
QUANTITY
STGIPS15C60 Order Process
Ship out your order
Specifications of STGIPS15C60
Internal Part NumberEIS-STGIPS15C60
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesIGBT and SLLIMM IPM
Standard Package11
Category Discrete Semiconductor Products
FamilyPower Drivers - Modules
SeriesSLLIMM™
TypeIGBT
Configuration3 Phase
Current15A
Voltage600V
Voltage - Isolation2500Vrms
Package / Case25-DIP Module
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)STGIPS15C60
Related LinksSTGIP, STGIPS15C60 Datasheet, ST Distributor
STGIPS15C60 Details Description
Related parts for STGIPS15C60
IC MCU 16BIT 32KB FLASH 80LQFP datasheet.pdf
RES SMD 4.12M OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
IC DIFF LINE DVR/RCVR HS SOT23-5 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 100W datasheet.pdf
CAP CER 10PF 400VAC SL RADIAL datasheet.pdf
CAP CER 20PF 400VAC NP0 RADIAL datasheet.pdf
FERRITE CORE datasheet.pdf
CAP CER 2700PF 100V CH 0805 datasheet.pdf
SWITCH ROTARY datasheet.pdf
IC OSC VCXO 70.656MHZ 6-CLCC datasheet.pdf