Vishay/Dale CMF5517K200BEEA70
CMF5517K200BEEA70 picture photo
Mfg. Part Number
CMF5517K200BEEA70
Brief Description
RES 17.2K OHM 1/2W 0.1% AXIAL
Datasheet Download
CMF5517K200BEEA70.pdf
Availability of CMF5517K200BEEA70
QUANTITY
CMF5517K200BEEA70 Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF5517K200BEEA70
Internal Part NumberEIS-CMF5517K200BEEA70
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
SeriesCMF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)17.2k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF5517K200BEEA70
Related LinksCMF5517K, CMF5517K200BEEA70 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF5517K200BEEA70 Details Description
Related parts for CMF5517K200BEEA70
CONN SOCKET 2-FB 90POS 5ROW datasheet.pdf
IC OPAMP GP 800KHZ 8SOIC datasheet.pdf
TAPE POLY ANTISTATIC 1/2" X 36YD datasheet.pdf
TERM BLOCK RCPT 25PS SIDE 3.81MM datasheet.pdf
CONN RCPT 22POS JAM NUT W/PINS datasheet.pdf
CAP CER 0.047UF 1KV X7R 2225 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 150W datasheet.pdf
CABLE 2COND 28AWG SHLD 1000' datasheet.pdf
LC POLISHING PUCK datasheet.pdf
Crystal 27.1200MHz 10ppm 12pF 200 Ohm -40°C - 85°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC) datasheet.pdf
IC HALL SENSOR DGTL 3SOT23 datasheet.pdf
CAP FILM 5.6UF 5% 1000VDC AXIAL datasheet.pdf