Vishay/Dale CMF5517K400BHEA
CMF5517K400BHEA picture photo
Mfg. Part Number
CMF5517K400BHEA
Brief Description
RES 17.4K OHM 1/2W 0.1% AXIAL
Datasheet Download
CMF5517K400BHEA.pdf
Availability of CMF5517K400BHEA
QUANTITY
CMF5517K400BHEA Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF5517K400BHEA
Internal Part NumberEIS-CMF5517K400BHEA
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)17.4k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF5517K400BHEA
Related LinksCMF5517, CMF5517K400BHEA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF5517K400BHEA Details Description
Related parts for CMF5517K400BHEA
IC ENCORE MCU FLASH 8K 20DIP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS .156 EXTEND datasheet.pdf
RES 40.2K OHM 1/8W .5% AXIAL datasheet.pdf
IC REG CTRLR BUCK PWM 20-SSOP datasheet.pdf
SWITCH DIP 8POS RAISED SMD datasheet.pdf
CONN PLUG 3POS INLINE PIN datasheet.pdf
IC INVERTER/BUFFER OD X2SON6 datasheet.pdf
CRYSTAL 37.400 MHZ SERIES SMT datasheet.pdf