Vishay/Dale CMF5517K400FLBF
CMF5517K400FLBF picture photo
Mfg. Part Number
CMF5517K400FLBF
Brief Description
RES 17.4K OHM 1/2W 1% AXIAL
Datasheet Download
CMF5517K400FLBF.pdf
Availability of CMF5517K400FLBF
QUANTITY
CMF5517K400FLBF Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF5517K400FLBF
Internal Part NumberEIS-CMF5517K400FLBF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package100
SeriesCMF
PackagingBulk
Resistance (Ohms)17.4k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±150ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF5517K400FLBF
Related LinksCMF5517, CMF5517K400FLBF Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF5517K400FLBF Details Description
Related parts for CMF5517K400FLBF
AC/DC CONVERTER 15V 30W datasheet.pdf
CAP TANT 4.7UF 20V 10% 2910 datasheet.pdf
FAN AXIAL 60X25MM 24VDC WIRE datasheet.pdf
IC REG BUCK 1.5V 6A SYNC 20QFN datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 95V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 100W datasheet.pdf
CAP CER 39PF 100V NP0 0603 datasheet.pdf
FIXED IND 56UH 990MA 190 MOHM TH datasheet.pdf
BOARD EVAL ADC1443D datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X30MM R-TAB T766 datasheet.pdf
SHIELD CASE KIT 40P MULTI TAP datasheet.pdf
SWITCH LEVER SPST-NC 16A datasheet.pdf