Vishay/Dale CMF5519K300BEEK
CMF5519K300BEEK picture photo
Mfg. Part Number
CMF5519K300BEEK
Brief Description
RES 19.3K OHM 1/2W 0.1% AXIAL
Datasheet Download
CMF5519K300BEEK.pdf
Availability of CMF5519K300BEEK
QUANTITY
CMF5519K300BEEK Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF5519K300BEEK
Internal Part NumberEIS-CMF5519K300BEEK
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package100
SeriesCMF
PackagingBulk
Resistance (Ohms)19.3k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF5519K300BEEK
Related LinksCMF5519, CMF5519K300BEEK Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF5519K300BEEK Details Description
Related parts for CMF5519K300BEEK
DIODE ZENER 4.3V 200MW SOD323 datasheet.pdf
IC DGTL POT 5K 1CH 8SOIC datasheet.pdf
IC BUS TRANSCEIVER 8BIT 20SO datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 25W datasheet.pdf
Connector Receptacle 6 Position 0.156" (3.96mm) Tin Through Hole datasheet.pdf
RING AVIKRIMP (C-536-08) datasheet.pdf
RES 70 OHM 1W 0.1% WW AXIAL datasheet.pdf
CAP TANT 12UF 5% 50V AXIAL datasheet.pdf
2MM LATCH/EJECT HEADER 6 CONTACT datasheet.pdf