Vishay/Dale CMF551K4700DHEA
CMF551K4700DHEA picture photo
Mfg. Part Number
CMF551K4700DHEA
Brief Description
RES 1.47K OHM 1/2W 0.5% AXIAL
Datasheet Download
CMF551K4700DHEA.pdf
Availability of CMF551K4700DHEA
QUANTITY
CMF551K4700DHEA Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF551K4700DHEA
Internal Part NumberEIS-CMF551K4700DHEA
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)1.47k
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF551K4700DHEA
Related LinksCMF551K, CMF551K4700DHEA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF551K4700DHEA Details Description
Related parts for CMF551K4700DHEA
CONV DC-DC 12W +15V/-15V DUAL datasheet.pdf
CONN RECEPT 30POS .100 IDC GOLD datasheet.pdf
CONN RCPT .100" 7POS TIN WW datasheet.pdf
RES SMD 316 OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
35MM HS ASSY ULTEM CL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 50W datasheet.pdf
IC FPGA 185 I/O 484FCBGA datasheet.pdf
OPTOISO 5KV PUSH PULL 6SO datasheet.pdf
HEATSINK 36.83X57.6X11.43MM T412 datasheet.pdf
508 TB PLU PLU HOOK/E datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER 10A datasheet.pdf