Vishay/Dale CMF551M7800FKBF
CMF551M7800FKBF picture photo
Mfg. Part Number
CMF551M7800FKBF
Brief Description
RES 1.78M OHM 1/2W 1% AXIAL
Datasheet Download
CMF551M7800FKBF.pdf
Availability of CMF551M7800FKBF
QUANTITY
CMF551M7800FKBF Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF551M7800FKBF
Internal Part NumberEIS-CMF551M7800FKBF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package100
SeriesCMF
PackagingBulk
Resistance (Ohms)1.78M
Tolerance±1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF551M7800FKBF
Related LinksCMF551M, CMF551M7800FKBF Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF551M7800FKBF Details Description
Related parts for CMF551M7800FKBF
CONN HEADER .100 SINGL R/A 22POS datasheet.pdf
RES SMD 226K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
INSERT RJ45 JACK COUPLER datasheet.pdf
TRIMMER 5K OHM 0.75W PC PIN datasheet.pdf
PTC RESETTABLE 72V .650A RADIAL datasheet.pdf
RES 2.49 OHM 1.5W 1% AXIAL datasheet.pdf
FBK 10/400 PRE-ASSEMBLED CBL datasheet.pdf
MODULE MALE 95MM AXIAL datasheet.pdf
HEATSINK 54X54X20MM XCUT datasheet.pdf
CONN PLUG W/PINS datasheet.pdf
LED DRIVER PS 100W datasheet.pdf