Vishay/Dale CMF551M8200BHR6
CMF551M8200BHR6 picture photo
Mfg. Part Number
CMF551M8200BHR6
Brief Description
RES 1.82M OHM 1/2W 0.1% AXIAL
Datasheet Download
CMF551M8200BHR6.pdf
Availability of CMF551M8200BHR6
QUANTITY
CMF551M8200BHR6 Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF551M8200BHR6
Internal Part NumberEIS-CMF551M8200BHR6
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)1.82M
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF551M8200BHR6
Related LinksCMF551M, CMF551M8200BHR6 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF551M8200BHR6 Details Description
Related parts for CMF551M8200BHR6
RES 180K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC TRANSLATOR QUAD 5V 20-PLCC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS .156 DIP SLD datasheet.pdf
FUSE SEMICONDUCTOR 1500A 300VAC datasheet.pdf
CBL 18POS 0.5MM JMPR TYPE D 4" datasheet.pdf
CONN PLUG 25POS STRGHT W/SKT datasheet.pdf
ANT CEILING 698-2700MHZ N FEMALE datasheet.pdf
RES SMD 5 OHM 5% 35W D2PAK datasheet.pdf
CAP CER 1.6PF 25V NP0 0402 datasheet.pdf
CAP FILM 0.0022UF 5% 1000VDC AXI datasheet.pdf