Vishay/Dale CMF5520M000FKEK
CMF5520M000FKEK picture photo
Mfg. Part Number
CMF5520M000FKEK
Brief Description
RES 20M OHM 1/2W 1% AXIAL
Datasheet Download
CMF5520M000FKEK.pdf
Availability of CMF5520M000FKEK
QUANTITY
CMF5520M000FKEK Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF5520M000FKEK
Internal Part NumberEIS-CMF5520M000FKEK
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package100
SeriesCMF
PackagingBulk
Resistance (Ohms)20M
Tolerance±1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF5520M000FKEK
Related LinksCMF5520, CMF5520M000FKEK Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF5520M000FKEK Details Description
Related parts for CMF5520M000FKEK
RES SMD 17.8 OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN SPRING 42POS DUAL .335 SMD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS .156 DIP SLD datasheet.pdf
IC CNTRLR HOT SWAP DUAL 10-DFN datasheet.pdf
TAPE REFLECT PRISMATIC 12"X5YD datasheet.pdf
CONV DC/DC 0.25W 12VIN +/-9V OUT datasheet.pdf
RES 53.6K OHM 1% 1/2W AXIAL datasheet.pdf
IC OSC VCXO DUAL FREQ 6-CLCC datasheet.pdf
CABLE CAT5 4COND 22AWG SHLD 164' datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X20MM R-TAB T766 datasheet.pdf
SAFETY LIGHT CURTAIN datasheet.pdf
IC REG LDO 1.8V 1A datasheet.pdf