Vishay/Dale CMF5521K000BEEB70
CMF5521K000BEEB70 picture photo
Mfg. Part Number
CMF5521K000BEEB70
Brief Description
RES 21K OHM 1/2W 0.1% AXIAL
Datasheet Download
CMF5521K000BEEB70.pdf
Availability of CMF5521K000BEEB70
QUANTITY
CMF5521K000BEEB70 Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF5521K000BEEB70
Internal Part NumberEIS-CMF5521K000BEEB70
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
SeriesCMF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)21k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF5521K000BEEB70
Related LinksCMF5521K, CMF5521K000BEEB70 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF5521K000BEEB70 Details Description
Related parts for CMF5521K000BEEB70
IC DAC 12BIT DUAL MULT 24-SOIC datasheet.pdf
RES SMD 274K OHM 0.25% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 150W datasheet.pdf
CONDUCTOR PUNCH datasheet.pdf
RES 100 OHM 50W 1% TO221 datasheet.pdf
CABLE 2COND 20AWG BLUE 500' datasheet.pdf
IC OSC VCXO DUAL FREQ 6-CLCC datasheet.pdf
CONN PLUG 6POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
CONNECTOR 64POS STRT TERM DIN datasheet.pdf
CABLE STRANDED datasheet.pdf
PT FO 2.0MM OFNR SM LC SC YEL datasheet.pdf