Vishay/Dale CMF5521K500FKEB70
CMF5521K500FKEB70 picture photo
Mfg. Part Number
CMF5521K500FKEB70
Brief Description
RES 21.5K OHM 1/2W 1% AXIAL
Datasheet Download
CMF5521K500FKEB70.pdf
Availability of CMF5521K500FKEB70
QUANTITY
CMF5521K500FKEB70 Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF5521K500FKEB70
Internal Part NumberEIS-CMF5521K500FKEB70
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
SeriesCMF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)21.5k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF5521K500FKEB70
Related LinksCMF5521K, CMF5521K500FKEB70 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF5521K500FKEB70 Details Description
Related parts for CMF5521K500FKEB70
SWITCH PUSH SPST-NO 0.05A 24V datasheet.pdf
CAP CER 1000PF 630V NP0 1825 datasheet.pdf
1MM JMPR LGT 178 TYPE D 16POS datasheet.pdf
38 SIL HORIZ PIN HDR datasheet.pdf
CIR BRKR THRM 20A 250VAC 50VDC datasheet.pdf
IC WATCHDOG TIMER 6-USP datasheet.pdf
Crystal 33.3300MHz 50ppm 20pF 80 Ohm -20°C - 70°C Through Hole HC-49S datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 4POS INLINE PIN datasheet.pdf