Vishay/Dale CMF55221K00BER6
CMF55221K00BER6 picture photo
Mfg. Part Number
CMF55221K00BER6
Manufacturer
Product Category
Through Hole Resistors
Brief Description
RES 221K OHM 1/2W 0.1% AXIAL
Datasheet Download
CMF55221K00BER6.pdf
Availability of CMF55221K00BER6
QUANTITY
CMF55221K00BER6 Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF55221K00BER6
Internal Part NumberEIS-CMF55221K00BER6
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
Category Resistors
FamilyThrough Hole Resistors
SeriesCMF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)221k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
Height-
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF55221K00BER6
Related LinksCMF5522, CMF55221K00BER6 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF55221K00BER6 Details Description
Related parts for CMF55221K00BER6
IC REG CTRLR BUCK BST PWM 28SSOP datasheet.pdf
IC LI-ION BATT PROTECT SOT23-6 datasheet.pdf
CONN HEADER R/A DUAL 72POS GOLD datasheet.pdf
CONV DC/DC 2W 15VIN 12VOUT datasheet.pdf
RES SMD 60.4 OHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 75W datasheet.pdf
RES 657 OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 7.32K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
SL-MP21CC (METAL),2N/C+2N/O 10P datasheet.pdf
FUSE BOARD MNT 1.5A 125VAC 2SMD datasheet.pdf