Vishay/Dale CMF5524K000BERE70
CMF5524K000BERE70 picture photo
Mfg. Part Number
CMF5524K000BERE70
Brief Description
RES 24K OHM 1/2W 0.1% AXIAL
Datasheet Download
CMF5524K000BERE70.pdf
Availability of CMF5524K000BERE70
QUANTITY
CMF5524K000BERE70 Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF5524K000BERE70
Internal Part NumberEIS-CMF5524K000BERE70
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)24k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF5524K000BERE70
Related LinksCMF5524K, CMF5524K000BERE70 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF5524K000BERE70 Details Description
Related parts for CMF5524K000BERE70
TERM BLOCK PLUG 17POS STR 5.08MM datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS .100 EYELET datasheet.pdf
CONN CARDEDGE 10POS .050" SMD datasheet.pdf
IC I/O EXPANDER I2C 16B 24TSSOP datasheet.pdf
OSC XO 45.000MHZ HCMOS SMD datasheet.pdf
RES SMD 287K OHM 1% 1/20W 0201 datasheet.pdf
OSC XO 83.000MHZ HCMOS SMD datasheet.pdf
IC TVS 4CH ESD ARRAY 5CSP datasheet.pdf
CAP TANT POLY 22UF 20V 2917 datasheet.pdf