Vishay/Dale CMF5526K700DHRE
CMF5526K700DHRE picture photo
Mfg. Part Number
CMF5526K700DHRE
Brief Description
RES 26.7K OHM 1/2W 0.5% AXIAL
Datasheet Download
CMF5526K700DHRE.pdf
Availability of CMF5526K700DHRE
QUANTITY
CMF5526K700DHRE Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF5526K700DHRE
Internal Part NumberEIS-CMF5526K700DHRE
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)26.7k
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
Height-
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF5526K700DHRE
Related LinksCMF5526, CMF5526K700DHRE Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF5526K700DHRE Details Description
Related parts for CMF5526K700DHRE
CAP FILM 10000PF 2% 50VDC RADIAL datasheet.pdf
FUSE BOARD MNT 500MA 125VAC/VDC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 12POS 5.08MM datasheet.pdf
FUSE CLIP CIRCUIT BRKR BOX 40A datasheet.pdf
CAP CER 1.5PF 50V P2H 0603 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 100W datasheet.pdf
CAP ALUM 470UF 20% 400V SNAP datasheet.pdf
MLH ALL METAL PRESS SENSE -ATF datasheet.pdf
RES SMD 2.4 OHM 1W 2010 WIDE datasheet.pdf
INDICATOR 10MM FIXED HI BLU 220V datasheet.pdf