Vishay/Dale TNPW12106K49BETA
TNPW12106K49BETA picture photo
Mfg. Part Number
TNPW12106K49BETA
Brief Description
RES SMD 6.49K OHM 0.1% 1/3W 1210
Datasheet Download
TNPW12106K49BETA.pdf
Availability of TNPW12106K49BETA
QUANTITY
TNPW12106K49BETA Order Process
Ship out your order
Specifications of TNPW12106K49BETA
Internal Part NumberEIS-TNPW12106K49BETA
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)6.49k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.333W, 1/3W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1210 (3225 Metric)
Supplier Device Package1210
Size / Dimension0.126" L x 0.096" W (3.20mm x 2.45mm)
Height0.030" (0.75mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TNPW12106K49BETA
Related LinksTNPW1210, TNPW12106K49BETA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
TNPW12106K49BETA Details Description
Related parts for TNPW12106K49BETA
FIXED IND 5.1UH 185MA 1.8 OHM TH datasheet.pdf
RES SMD 8.45KOHM 0.5% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONN PLUG 8POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
CONV DC/DC 5W 9-18VIN +/-05VOUT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 150W datasheet.pdf
RES 12.7 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 137 OHM 3W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 33 OHM 1/2W 5% AXIAL datasheet.pdf
IC OSC VCXO DUAL FREQ 6-CLCC datasheet.pdf
CONN RCPT 13POS IN-LINE SLDR datasheet.pdf
HEATSINK 70X70X10MM XCUT datasheet.pdf
DIODE ZENER 2.65V 500MW SOD80 datasheet.pdf