Vishay/Dale CMF5527K400BER6
CMF5527K400BER6 picture photo
Mfg. Part Number
CMF5527K400BER6
Brief Description
RES 27.4K OHM 1/2W 0.1% AXIAL
Datasheet Download
CMF5527K400BER6.pdf
Availability of CMF5527K400BER6
QUANTITY
CMF5527K400BER6 Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF5527K400BER6
Internal Part NumberEIS-CMF5527K400BER6
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
SeriesCMF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)27.4k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF5527K400BER6
Related LinksCMF5527, CMF5527K400BER6 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF5527K400BER6 Details Description
Related parts for CMF5527K400BER6
IC ADC 16BIT 5V SAMPLING 28SSOP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 150PS .050 DIP SLD datasheet.pdf
DIODE ZENER 4.7V 225MW SOT23-3 datasheet.pdf
PWRBLADE R/A LF HDR datasheet.pdf
CONN MOD JACK 8P8C R/A SHIELDED datasheet.pdf
RES CHAS MNT 22.1 OHM 1% 20W datasheet.pdf
Connector Receptacle 74 Position 0.050" (1.27mm) Gold, GXT Surface Mount datasheet.pdf
DIODE ZENER 33V 1W DO216 datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 2POS STRGHT PIN datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 18 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf