Vishay/Dale CMF5527R000FKEB
CMF5527R000FKEB picture photo
Mfg. Part Number
CMF5527R000FKEB
Brief Description
RES 27 OHM 1/2W 1% AXIAL
Datasheet Download
CMF5527R000FKEB.pdf
Availability of CMF5527R000FKEB
QUANTITY
CMF5527R000FKEB Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF5527R000FKEB
Internal Part NumberEIS-CMF5527R000FKEB
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
SeriesCMF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)27
Tolerance±1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF5527R000FKEB
Related LinksCMF5527, CMF5527R000FKEB Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF5527R000FKEB Details Description
Related parts for CMF5527R000FKEB
CONN STRAIN RELIEF JR16 8MM datasheet.pdf
RES SMD 42.2KOHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 150V 160A DO205AB datasheet.pdf
OSC VCXO 24.576MHZ HCMOS TTL SMD datasheet.pdf
HOOK-UP STRND 20AWG YELLOW 1000' datasheet.pdf
CONN RCPT 4POS FLANGE W/PINS datasheet.pdf
VARISTOR 198V 4.5KA DISC 14MM datasheet.pdf
COMMUNICATIONS MODULE 16 AXIS datasheet.pdf
RF IC DEMODULATOR datasheet.pdf
CONN IDC HEADER 0.100 8 POS datasheet.pdf