Vishay/Dale CMF55280K00FKRE70
CMF55280K00FKRE70 picture photo
Mfg. Part Number
CMF55280K00FKRE70
Brief Description
RES 280K OHM 1/2W 1% AXIAL
Datasheet Download
CMF55280K00FKRE70.pdf
Availability of CMF55280K00FKRE70
QUANTITY
CMF55280K00FKRE70 Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF55280K00FKRE70
Internal Part NumberEIS-CMF55280K00FKRE70
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
SeriesCMF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)280k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF55280K00FKRE70
Related LinksCMF55280, CMF55280K00FKRE70 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF55280K00FKRE70 Details Description
Related parts for CMF55280K00FKRE70
ADM14T/AE14M/ADM14T datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
IC COMPARATOR IDENTITY 8B 20SOIC datasheet.pdf
SENSOR OPTO REFL 200MM CONN MOD datasheet.pdf
HEX STANDOFF M4 BRASS 8MM datasheet.pdf
CONN PLUG 26POS CBL MNT W/SKTS datasheet.pdf
LED LAMP ARRAY ALLNGAP datasheet.pdf
CAP TANT 100UF 5% 10V AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 18.7K OHM 1% 0.15W 0705 datasheet.pdf
IGBT 500V TO-220FN datasheet.pdf
CONN SMA PLUG STR 50OHM SOLDER datasheet.pdf